czwartek, 7 czerwca 2012

Facebook Camera – aplikacja do zdjęć od Facebooka

Kilka tygodni po zakupie Instagram za 1 mld dolarów Facebook wypuścił do AppStore podobną aplikację o nazwie Facebok Camera. Być może nie był pewny czy dostanie wszystkie potrzebne zgody zarządu i czy cena za Instagram będzie pasowała ich twórcom i zaczął pracę już kilka miesięcy temu nad podobną aplikacją, która umożliwia dodawanie różnych filtrów na zdjęcia.

 

Jakie funkcje ma Facebook Camera? Logując się do niej, jeżeli zostaniemy poprawnie zidentyfikowani, możemy kontynuować lub wylogować się i zalogować nowymi danymi.
Aplikacja zachęca do tego, żeby dać jej dostęp do zdjęć, które mamy na telefonie – dzięki temu można pobierać zdjęcia i edytować je graficznie dostępnymi w aplikacji funkcjami.

 

Layout aplikacji jest skromny, najważniejsze są tu zdjęcia. Po wejściu do aplikacji widzimy zdjęcia jakie dodali nasi znajomi. Możemy je od razu skomentować albo polubić. Druga zakładka to zdjęcia, które mamy sami na Facebooku. Możemy je przejrzeć i zobacyzć kto skomentował czy polubił. Jest także przycisk opcji, w którym możemy wylogować się z aplikacji, przejść do „help center” przeczytać „privacy & legal” i anulować .

Po zrobieniu zdjęcia przechodzimy do opcji edytowania. Możemy wybrać jeden z 14 dostępnych filtrów. Po zedytowaniu zdjęcia dodaje się ono do naszego konta – interfejs wygląda tak samo jak mobilna wersja Facebooka, w której możemy dodać kolejne zdjęcia do albumu, dodać osobę, z którą jesteśmy na zdjęciu, dodać miejsce w którym zostało ono zrobione i ustawić widoczność – czy ma być dla wszystkich, znajomych czy ustawienia niestandardowe.

 

Nie wiem czemu, ale kilka razy już próbowałem dodać zdjęcie z Facebook Camera i za każdym razem mam informacje „Upload Failed”. Nawet po kilkukrotnym kliknięciu „ponów” nie dzieje się nic.

Ciekawe co teraz Facebook zrobi z dwoma podobnymi aplikacjami? Może będzie integrował wizualnie mocniej Instagram z FB? Ciekawe czy będzie kiedyś opcja dla firm i powstanie możliwość dodawania fotek na Strony firmowe;)