czwartek, 7 czerwca 2012

Facebook Pages - test aplikacji na telefon

Facebook wprowadził niedawno do AppStore oraz Google Play specjalną aplikację która umożliwia zarządzanie Stronami.

Po zalogowaniu się do aplikacji, łączy się ona z naszymi Stronami, które administrujemy i pokazuje pierwsze powiadomienia. Po wejściu w konkretną Stronę widzimy w górnym panelu nowych fanów, którzy przybyli od ostatniego zalogowania oraz powiadomienia (czy ktoś skomentował post, zalajkował albo dodał coś na Tablicy).
Dodatkowo w opcjach Strony mamy widocznych administratorów tej strony oraz statystyki.
W zakładce statystyki widzimy ilość fanów, PTA i wzorst/spadek od ostatniego tygodnia, Weekly Total Reach i wzorst/spadek od ostatniego tyogdnia oraz mały wykres na którym nakładane są właśnie te 2 miary.

 

Dodając post na Stronę widzimy lekko zmienione okienko w stosunku gdybyśmy robili to z aplikacji Facebook na telefon – widać avatar Strony i facebookowe pytanie. Chcąc dodać zdjęcie wybieramy sobie je z biblioteki lub robimy zdjęcie w danym momencie i wrzucamy na Stronę.

W widoku Strony jest dostępny filtr – możemy zobaczyć posty wszystkich, posty tylko naszej Strony lub ukryte posty.

 

Pod listą Stron, które administrujemy mamy możliwosć zobaczenia: „Help center”, „Privacy & Legal” oraz wylogowania się z aplikacji.

Aplikacja jest bardzo pomocna gdy chcemy zarządzać większą liczbą Stron. Mam nadzieję tylko, że będzie ona działała trochę szybciej ;) Jak na razie, tak samo jak Facebook Camera, nie jest oficjalnie dostępna w polskim AppStore.