czwartek, 19 listopada 2009

Facebook wprowadza nowy Photo Uploader

Facebook to nie tylko jeden z największych na świecie serwisów społecznościowych – jest on także jednym z najpopularniejszych miejsc do udostępniania zdjęć. Jednak dla użytkowników, którzy mają wiele zdjęć proces tworzenia ciągle to nowych albumów może być uciążliwy.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, Facebook wprowadził dziś nową usługę – Photo Uploader Prototype.

Nowy Photo Uploader to ogromny postęp w stosunku do starej wersji. Oto jak działa: przy pierwszym uruchomieniu zostaniemy poproszeni o zainstalowanie nowego pluginu. Wtyczkę należy zainstalować bezpośrednio w przeglądarce. Po instalacji pojawi sie standardowa komenda „Utwórz album” ale gdy klikniemy „Wybierz zdjęcia” pojawi się coś takiego:Aplikacja jest szybka i pozwala na łatwy dostęp do zdjęć zgromadzonych na naszym komputerze. Cały proces przesyłania zdjęć odbywa sie w tle, co oznacza, że przesyłając zdjęcia można wrócić do korzystania z Facebooka zamiast czekać na to, aż pliki przęślą się na serwery.

Aplikacja jest nadal w fazie testów, więc może okazać się że ma kilka błędów – jeżeli zdecydujesz się na zainstalowanie nowego Photo Uploadera i będziesz miał z nim problemy – zawsze możesz go wyłączyć i wrócić do starszego sposobu przesyłania zdjęć.

Facebook ma nadzieję, że nowa wersja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom już wkrótce.

A Ty zainstalowałeś już sobie tą aplikację? Co o niej sądzisz, jak oceniasz?

źródło