piątek, 20 listopada 2009

Chrome dla fanów socialmedia

Chrome – przeglądarka stworzona i wypuszczona rok temu na rynek przez Google jak dotąd zdobyła ok. 3,5 % światowego rynku przeglądarek. Wynik jaki osiągnęła nie jest zły, choć nadal sytuuje się za IE, Firefox czy Safari. Dlaczego tak mało osób przekonało się do tej szybko działającej przeglądarki? Jednym z powodów jest na pewno to, że Chrome nie ma popularnych, przydatnych dodatków.

Nie ma ich na razie... Jednak jeżeli się uprzemy możemy mieć je już teraz – wystarczy zainstalować sobie wersję developerską Chrome (link) i instalować takie dodatki jakie się chce.

Poniżej lista 6 dodatków dla internautów „uzależnionych” od socialmedia:)

Gmail checker
Jak sama nazwa wskazuje, dzięki temu dodatkowi będziemy wiedzieli ile nieprzeczytanych wiadomości w danym momencie mamy na swojej skrzynce gmail. Ikonka dodatku pojawia się obok paska adresu w przeglądarce.

Chromed Bird
Istnieje już kilka dodatków, dzięki którym będziemy widzieli co w danym momencie dzieje się na Twitterze, ale jednym z najlepszych jest właśnie Chromed Bird, który pozwala Ci czytać i odpisywać na tweety prosto z poziomu Chrome. Ikonka aplikacji zmienia kolor gdy mamy nową nieprzeczytaną wiadomość.

Tweeter Ticker
Jeżeli używamy Tweetera bardziej do czytania niż wypowiadania się, bardzo dobrym dodatkiem będzie Tweeter Ticker, który instaluje się na dolnym pasku przeglądarki i wyświetla aktualne tweety. Jeżeli jakaś informacja nas zainteresuje możemy najechać na nią myszką co spowoduje zatrzymanie przewijania i możliwość przeczytania jej.

Micro Last.fm
Dodatek, dzięki któremu bardzo łatwo możemy zarządzać radiem Last.fm. Najważniejszą rzeczą jest to, że nie trzeba być zalogowanym do serwisu aby móc korzystać z dodatku. Panel sterowania pojawia się w dolnej belce przeglądarki

TPGoogleReader
Jeden z najlepszych czytników RSS. Stworzony przez tą samą osobę, która wydała wtyczkę Last.fm

Facebook Notification Checker
Działa tak samo jak Gmail Checker – dodaje ikonę F obok paska adresu w Chrome na której wyświetlają się nieprzeczytane wiadomości. Aby wtyczka działała, wystarczy zalogować się na swoje konto w Facebook.

źródło + obrazki