piątek, 22 lutego 2013

Wzrost wartości mobilnej reklamy na świecie.

Przybywa użytkowników smartfonów, co przekłada się na duże wzrosty przychodów z reklam pojawiających się na ekranach komórek. Nowy raport Opery pokazuje rekordowe dane i wzrosty Androida.


Opera Mediaworks, cześć Opera Software, opublikowała nowy raport "State of the Mobile Advertising" za ostatni kwartał 2012 roku. Raport ujawnia kluczowe trendy i dane ze świata mobilnej reklamy. Dane pochodzą z rozległej platformy reklamy mobilnej firmy, która obsługuje 50 miliardów wyświetleń reklam na 12 tysiącach stron i aplikacji miesięcznie, i która przyniosła w zeszłym roku wydawcom ponad 400 milionów dolarów dochodu.

Czwarty, rekordowy kwartał to ponad dwa razy więcej wyświetleń i przychodów dla wydawców niż w jakimkolwiek innym kwartale zeszłego roku. Te wielkości najlepiej pokazują rosnącą siłę reklamy mobilnej, szczególnie w okresie świątecznej gorączki zakupowej.

Android rośnie, głównie za sprawą rynkowego sukcesu Samsunga Galaxy S III. iOS jest ciągle liderem zestawienia monetyzacji, ale Android zbliżył się na odległość ledwie dwóch procentów, jeśli chodzi o udział w rynku liczony ilością wyświetleń reklam.

Muzyka, wideo i media to wciąż główna kategoria tematyczna, jeśli chodzi o wyświetlenia reklam, która ma już udział w postaci 21,4% wszystkich wyświetleń. Kategoria sztuka i rozrywka także zanotowała lekki wzrost.


Źródło