środa, 16 stycznia 2013

Jak skutecznie wypromować się w mediach społecznościowych?


Z poradnika można się dowiedzieć między innymi o tym jak internauci korzystają z mediów społecznościowych. Okazuje się, że ponad dwie trzecie użytkowników Facebooka loguje się na swoje konta przynajmniej raz dziennie.


Ponadto aż 47 procent posiadaczy kont odwiedza Facebooka kilka razy dziennie, 21 procent - mniej więcej raz w ciągu dnia, a 12 procent - kilka razy w tygodniu. Zaangażowanie użytkowników innych dużych portali społecznościowych jest mniejsze: Google+ odwiedza codziennie połowa posiadaczy kont, a NK – niespełna jedna trzecia.

Ponadto w pierwszym rozdziale o tym, dlaczego użytkownicy Facebooka lajkują fanpage. Badanie ARC Rynek i Opinia wykazało, że aż 77 procent internautów, którzy korzystają z fanpage'y marek, polubiło nie więcej niż dwadzieścia różnych fanpage'y.Z marketingowego punktu widzenia jest to istotny sygnał. Jeśli nasz fan polubił kilkadziesiąt innych marek, bardzo prawdopodobne jest, że przekaz naszej marki zginie w natłoku. Jeśli natomiast obserwuje kilka czy kilkanaście fanpage'y, jest spora szansa, że zwróci uwagę na wiadomości od nas. Jak te dane wykorzystać w praktyce?

W pozostałych rozdziałach naszego poradnika, można na przykład dowiedzieć się, jak skutecznie prowadzi fanpage na Facebooku. Ważne jest to, by mieć pomysł na obecność w tym największym portalu społecznościowym na świeci. Na pewno nie ma sensu zakładać milion pierwszej strony, która w poniedziałek rano będzie witała użytkowników wpisem: Dzień dobry w poniedziełek!, we wtorek pokaże zdjęcie słodkiego kotka, w czwartek poinformuje o pogodzie, a w piątek życzy miłego weekendu. Na Facebooku jest zalew nudnych, mdłych, nijakich profili firmowych. Prowadzenie ich to strata czasu.


Plik do ściągnięcia

Źródło