sobota, 9 czerwca 2012

Foursquare 5 - jak wygląda najnowsza wersja?

Zapowiadana od kilku tygodni 5 wersja mobilnej aplikacji popularnego serwisu geolokalizacyjnego Foursquare zawitała na AppStore w czwartek. Widząc update od razu kliknąłem i pobrałem:)

Co się ukazało moim oczom? Naprawdę spore zmiany.
Na początku ukazuje się nam ładny ekran z logo Foursquare.

Następnie widzimy zmieniony widok meldunków znajomych. Są one ładnie oddzielone – widać zdjęcie znajomego, obok logo wydarzenia oraz opis. Można każde zameldowanie skomentować lub polubić (serduszko?)

 

Dodatkowo w strumieniu widzimy informacje, że nasz znajomy ma nowego znajomego czy dodał komentarz, polubił coś, został mayorem, dodał wydarzenie do listy „to do” oraz jakie Strony firm obserwuje. Foursquare na Tablicy także sugeruje nam, że ma dla nas nowych znajomych i warto ich zaprosić.
Chcąc zameldować się gdzieś, nie klikamy już w środkową z 5 dostępnych zakładek na dole aplikacji - robimy to klikając w prawym górnym rogu aplikacji.Gdy klikniemy w przycisk meldowania się, pokazuje się nam mapa miejscowości wraz ze wszystkimi miejscamy (venue) do których się można zameldować oraz "kuleczka", sygnalizująca gdzie dokładnie przebywamy. Na dole dodatkowo mamy wypisane miejsca do zameldowania oraz odległości jakie nas od nich dzielą.

Po kliknięciu w miejsce na mapie widzimy opisy danego miejsca, możemy zobaczyć co to za wydarzenie oraz zameldować się tam. Meldując się w miejscu możemy:
- napisać komentarz – jest na to dużo miejsca – połowa ekranu.
- dodać zdjęcie – też jest na to połowa ekranu
- podzielić się wpisem na Facebooku i twitterze.
Po lewej Stronie na samym dole mamy kłódkę, po kliknięciu w którą nie pokazujemy meldunków naszym znajomym.

 

Po kliknięciu na konkretne wydarzenie widzimy dokładny jego opis - nazwa, ilość osób, które aktualnie tam przebywa, można miejsce polubić albo i nie (pęknięte serce), zachować na później – dodać do listy, przeczytać adres, opis, dodać zdjęcie, przeczytać wskazówki zostawione przez innych, zostawić wskazówkę, zobaczyć kto jest mayorem, zobaczyć ilość osób które się tu meldowały oraz ile meldunków ogólnie wykonały. Dodatkowo można miejsce wysłać znajomemu i oflagować. Dużo, prawda?:)

Tak jak już pisałem na dolnym pasku nie ma 5 zakładek, są tylko 3:
- Friends – widać znajomych i to, co robią, gdzie są, Explore oraz zakłądka profilowam
- Explore – mamy możliwość przejrzenia miejsc wokół nas i zobaczenia, gdzie warto iść. Możemy zobaczyć specjale, zabytki, jedzenie, kawiarnie, życie nocne, szoping, sztuka, popularne miejsca

- Profil – bardzo ładna wizualna zmiana, na górze mamy nasze profilowe zdjęcie oraz możliwości skontaktowania się z nami a pod tymi informacjami „ustawienia”.
Następnie widzimy 6 okienek – ilość znajomych, statystyki (ile zdobyliśmy punktów, gdzie mamy mayora), zdjęcia, dodane wskazówki, odznaczenia jakie mamy oraz listy.
Poniżej mamy ilość ogólną naszych zameldowań, nasze ostatnie meldunki i pozostałe aktywności.

 

W zakładce Ustawienia widzimy sugerowanych nam znajomych, możliwość dodania znajomych, możliwość znalezienia Stron do obserwowani, ustawienia konta, opcje powiadomień i możliwość wylogowania się.

W lewym górnym rogu, po naciśnięciu napisu Foursquare pokazująsię powiadomienia naszych znajomych oraz centrum zarządzania powiadomieniami – wybieramy czy chcemy dostawać informacje o działaniach znajomych czy gdy otworzę specjala, dostanę plakietkę itp.

Podsumowując: nowy Foursquare naprawdę może się podobać;) Jest kilka opcji, które sprawiają, że aplikacja i meldunki są ładniejsze. Mam nadzieję, że w Polsce będzie tylko więcej "specjalów" z których można korzystać po meldowaniu się w kawiarni czy restauracji.