niedziela, 10 czerwca 2012

Facebook App Center już dostępny!

Wczoraj Faceobook uruchomił serwis w którym możemy zobaczyć najpopularniejsze aplikacje na Facebooka oraz na telefon komórkowy. Na razie jest ich 600 ale na pewno ta ilość będzie się zwiększała.

W serwisie aplikacje podzielone są na 2 głóne działy – na Facebook (Web) oraz na telefon komórkowy. Dodatkowo mamy 10 podkategorii – games, entertainment, facebook, lifestyle, music, news, photos & video, sports, travel & local oraz Utilities.


Wchodząc do wybranej podkategorii widzimy 4 zakładki

1) Najlepiej oceniane aplikacje (top rated).
Klikając na aplikację ukazuje się naszym oczom bardzo ładna podstrona z opisem aplikacji: z avatarem, górną belką (jakby coverphoto) opisem aplikacji, screenami, danymi o wydawcach.
Opisy aplikacji wyposażone są w ważny element – pod avatarem widać, którzy z naszych znajomych je używają, rekomendują.Po prawej stronie mamy informacje:
- możemy przejść do aplikacji
- wysłać ją na telefon
Dodatkowo mamy informację o jakie dane będzie aplikacja prosiła gdy będziemy chcieli ją uruchomić.
Wysyłając aplikację na telefon otrzymujemy komunikat z Facebooka, że aplikacja jest gotowa do użytku i możemy zacząć z niej korzystać.2) Rekomendowane – spersonalizowane relkomendacje przygotowane specjalnie dla nas

3) Popularne – lista aplikacji, które są ostnio bardzo popularne

4) Aplikacje używane ostatnio przez najomych

Jak dodać aplikację do AppCenter?
Facebook poinformował, że dodawanie swoich nowych aplikacji do App Center nie jest obligatoryjne, to ich dodanie do tego serwisu zwiększy rozpoznawalnośc aplikacji i zyskamy szansę na to, że nowi użytkownicy w nią zagrają.

Jakie kroki należy podjąć aby dodać aplikację do App Center? Opisy te są przeznaczone bardziej dla osób, które są developerami, gdyż one mają dostęp do App Dashboard.

1 Wybierz kategorię – mobile czy web2 Zastanów się nad opisem aplikacji
3 Przygotuj obrazki i screeny (ikony, bannery do promocji, „coverphoto”)4 Przed dodaniem aplikacji do App Center przejrzyjmy ją sprawdzając czy wszystko jest dobrze ustawione.

App Center dostępny pod adresem: https://www.facebook.com/appcenter