poniedziałek, 5 września 2011

Lubie.to – zmień statyczną stronę fanowską w interaktywne narzędzie komunikacji z klientami.

Kolejnym narzędziem, które umożliwi zwiększenie atrakcyjności naszej Strony na Facebooku są aplikacje dostępne na serwisie lubie.to.

Jak twórcy aplikacji piszą na swojej Stronie: „Użyj gotowych aplikacji, które w łatwy sposób pomogą Twojej firmie zmienić statyczną stronę fanowską w interaktywne narzędzie komunikacji z klientami!”. Dzięki nim możemy stworzyć sobie własną zakładkę, formularz kontaktowy oraz kupon rabatowy.
Sprawdźmy jak to zrobić.

Własna zakładka
Dzięki tej aplikacji możemy dodać do Strony dodatkową, spersonalizowaną zakładkę.

Wersja bezpłatna
W tej wersji mamy dostępne: Intuicyjny wizualny edytor treści i wygładu zakładki; Wyświetlanie odrębnej treści dla fanów; Dodawanie własnego kodu HTML z CSS, JavaScript, Flash itp.; Dodatkowy przycisk 'Lubię to' - więcej fanów!

Wersja płatna
W tej wersji mamy dostępną: Możliwość korzystania z własnej grafiki wewnątrz edytora; 16 fajnych motywów graficznych; Dokładne statystyki wyświetleń zakładki; Możliwość podpięcia skryptu Google Analytics; Ukrywanie informacji o Lubie.toPo zainstalowaniu aplikacji z zakładką na Stronie przechodzimy do naszej Strony i pod awatarem ukazuje się nam nowa zakładka. Na samej górze mamy panel zarządzania – Edytuj zakładkę, Ustaw jako domyślną, Statystyki.

Rodzaj zakładki
Mamy dwie możliwości edycji zakładki:
- gdy znamy HTML i chcemy samodzielnie skonstruować zakładkę
- gdy chcemy skorzystać z edytora zakładki
Można skorzystać także z funkcji fangate – ustawić zakładki tak, żeby inna treść pokazywała się osobom, którzy nie są fanami a inna osobom, które już nimi są.
W wersji Premium do zakładki można dodać kod Google Analytics

Wygląd i kolorystyka
W tej zakładce możemy sobie zmienić tło zakładki, tło ramki z tekstem i tekst. W wersji Premium możemy skorzystać sobie z motywu graficznego przygotowanego przez twórców aplikacji. Dodatkowo możemy wgrać sobie własną grafikę

Zawartość 
Tutaj możemy sobie zmienić rodzaj czcionki którą piszemy w zakładce oraz treść zakładki.
Bardzo łatwo można dodać także przycisk ”Lubię to”, zachęcający do zostania fanem od razu w treści zakładki. Tutaj także można wpisać nową treść, która ma się pokazać osobom które zostaną fanem, gdy klikną „Lubię to”.

Koszt to 9 zł miesięcznie i 90 zł rocznie

Formularz kontaktowy
Dzięki formularzowi umożliwimy w łatwy sposób skontaktowanie się z nami osobom, które chcą coś nas zapytać.

Wersja bezpłatna
W tej wersji mamy: Intuicyjny wizualny edytor treści i wyglądu formularza; Dodawanie własnych pól formularza; Wysyłka wypełnionych formularzy na Twój adres e-mail

Wersja płatna
Tutaj dostępne jest: Pobieranie danych użytkownika z Facebooka; Załączanie plików do formularza przez użytkowników; Możliwość korzystania z własnej grafiki; 16 fajnych motywów graficznych; Ukrywanie informacji o Lubie.toUstawienia
W tej zakładce możemy sobie zmienić czcionkę, którą piszemy a także test nad formularzem (np. zapraszamy do kontaktu, skontaktuj się z nami). Tutaj także ustalamy podziękowanie po wysłaniu formularza i podajemy e-mail pod który mają spływać wypełnione przez fanów formularze.

Pola formularza
Tutaj widzimy aktualne pola formularza a także możemy dodać nowe – pole tekstowe, pole opisowe i w wersji Premium przesyłanie pliku i pobieranie danych z Facebooka.

Wygląd i kolorystyka
Wybieramy tutaj kolory formularza (tło ramki, tło formularza, tekst) a w wersji premium możemy wybrać sobie z kilkunastu motywów graficznych lub dodać własną grafikę z dysku komputera.

Koszt to 13 zł za miesiąc lub 130 zł rocznie

Kupon rabatowy
Jeżeli chcemy zaoferować swoim fanom zniżkę, możemy to łatwo zrobić wykorzystując aplikacje kuponową. Jakie ma ona funkcje?

Wersja bezpłatna
W tej wersji dostępny jest: Intuicyjny wizualny edytor treści i wyglądu kuponu; Pobieranie adresów e-mail użytkowników; Publikowanie informacji na Tablicy użytkownika; Możliwość korzystania z własnej grafiki; Możliwość przekierowania na stronę WWW

Wersja płatna
Oferuje to samo co wersja bezpłatna a dodatkowo: Edycja treści i grafiki publikowanej na Tablicy użytkownika; Dokładne statystyki aplikacji; Łatwe zapraszanie znajomych przez użytkowników;
Limitowanie liczby kuponów; Alias ja.lubie.to/nazwa prowadzący do kuponu; Generowanie unikalnych kodów na przyszłość; Dodawanie własnych kodów do kuponów; Ukrywanie informacji o Lubie.to.
Edytuj zakładkę
Przenoszeni jesteśmy na stronę lubie.to, gdzie mamy dostęp do panelu zarządzającego. Tu możemy ustawić sobie zakładkę z kuponem jak chcemy:

Wygląd i kolorystyka
Możemy wybrać sobie typ kuponu, kolor grafiki, kolor formularza, dodać własną grafikę gdy mamy wykupioną rozszerzoną wersję aplikacji.

Treść oferty
Tu możemy zmienić sobie: czcionkę, tytuł kuponu, wstęp, ofertę (wybieramy tu poziom zniżki), treść oferty (można napisać więcej o swojej firmie i ofercie)

Ustawienia kuponu
Tutaj możemy zaznaczyć czy ma być pobierany adres e-mail użytkownika, jaki to ma być rodzaj kuponu (na wszystkich kuponach jeden kod czy na każdym inny), można dodać adres do strony www z opisem akcji rabatowej, czy chcemy, żeby publikowała się informacja o pobraniu kuponu na Tablicy osoby, czy jest limit wydawanych kuponów, czy przeznaczony jest dla osób pełnoletnich,.

Nasze zmiany są dodawane natychmiast i w przykładowym kuponie po lewej stronie widzimy nasz stworzony plik. Po zapisaniu możemy przejść do naszej Strony na Facebooku i ustawić zakładki tak, żeby osoba, która pierwszy raz wchodzi do nas na Stronę widziała nie Tablicę tylko zakładkę z kuponem.
Aby ktoś skorzystał z kuponu musi zostać naszym fanem. Następnie automatycznie pokazuje się kupon, kod, który trzeba zapamiętać lub można kupon wydrukować.

Każda aplikacja jest oferowana w wersji bezpłatnej jak i płatnej (Kupon to koszt19 zł miesięcznie, 190 zł rocznie)


Podsumowanie
Lubie.to nie oferuje mnóstwa zakładek, które można dodać do naszej Strony na Facebooku ale te wybrane 3, to chyba jedne z najprzydatniejszych które warto u siebie mieć. Łatwy w obsłudze panel do zarządzania bez problemu umożliwia nam ustawienie rodzaju zakładki w taki sposób jak będziemy chcieć. Dzięki temu na pewno każda osoba, która wejdzie na naszą Stronę chętnie skorzysta z kuponów czy skontaktuje się z nami za pomocą formularza.