wtorek, 16 lutego 2010

Nowy wygląd Facebooka

Kilka dni temu Facebook świętował swoje 6 urodziny i osiągnięcie 400 mln aktywnych użytkowników serwisu. Z tej okazji wprowadził on nowy layout, który dla wielu z nas był zaskoczeniem.

Oto kilka informacji na temat tego, co się zmieniło w nowym Facebooku:

Menu górne
Wyszukiwarka
Nowa lokalizacja wyszukiwarki – została ona przesunięta bardziej na środek, dzięki czemu jest bardziej widoczna i skłania użytkowników do częstszego wyszukiwania interesujących fraz, stron.

Przycisk „Wyloguj”
Wiele osób zastanawiało się, gdzie zginął przycisk „wyloguj”. Otóż został on „ukryty” – od teraz, aby sie wylogować, trzeba wejść w „konto” i na dole kliknąć „wyloguj”. Dzięki temu posunięciu użytkownicy na pewno spędzą na Facebooku parę dodatkowych sekund dłużej;)

Powiadomienia
Ikona powiadomień została przeniesiona z prawego dolnego rogu w lewy górny. Wyświetlają się tam informacje od aplikacji, które używamy czy wiadomości związane z komentowanymi przez nas wydarzeniami.
Dodatkowo zmieniły się ikony zaproszeń, wiadomości i powiadomień. Podświetlają się, kiedy otrzymamy coś nowego.

Menu po lewej stronie
Zostało stworzone w celu ułatwienia wyszukiwania materiałów od znajomych, czytania własnych wiadomości, oglądania statusów znajomych, uzyskiwania dostępu do aplikacji itp.

Najważniejsze funkcje, takie jak Aktualności, Wiadomości i Twoi znajomi znajdują sie u góry, dzięki temu można wiedzieć na bieżąco co się dzieje.

Aplikacje, których używamy zostały przesunięte do góry, aby umożliwić łatwiejszy do nich dostęp. Nowe panele kategorii aplikacji i gier pozwalają odkryć nowe i interesujące informacje od Twoich znajomych (np. w jakie gry grają, jakich aplikacji używają)

Pozostałe elementy
Wpisy znajomych na wallu
Jeżeli masz więcej niż 250 znajomych, mogą nie wyświetlać Ci się wiadomości od nich wszystkich. Facebook ustawił taki limit domyślnie i bardzo łatwo go zmienić: na samym dole strony klikasz w „edytuj opcje” a następnie wpisujesz żądaną ilość (aż do 5000 znajomych)

Poniżej filmik, który przedstawia wszystkie wspomniane zmiany funkcjonalności Facebooka:

Getting to Know the New Facebook Homepage 2010 from Nick O'Neill on Vimeo.


źródło