poniedziałek, 17 czerwca 2013

Znaj.pl - nowy, interesujący portal geolokalizacyjny

Infosocialmedia to serwis nie tylko o Facebooku;) Jak pewnie zauważyliście, piszę tu także np o Twitterze, Instagramie, Pinterest czy Foursquare. 
Lubię wszystkie nowości na rynku social media - aplikacje mobilne, nowe narzędzia itp. I pewnie dlatego zostałem poproszony o przetestowanie nowego serwisu geolokalizacyjnego Znaj.plSłyszeliście o nim? Dzięki znaj.pl spotkamy online nie tylko naszych aktualnych znajomych, ale także ludzi z naszej przeszłości oraz tych, których poznamy w przyszłości. Jak? Już piszę:

Menu serwisuW menu widzimy 6 zakładek: Lokalizacje, Znajomi, Wiadomości, Galeria, Profil i możliwość wylogowania się. Po kliknięciu w zakładkę rozwija nam się podmenu, z którego możemy wybrać interesującą nas kategorię.


Dodawanie lokalizacji

Aby dodać lokalizację klikamy z menu Lokalizacje i np. moje a następnie wpisujemy dane:Wypełniona lokalizacja daje możliwość sprawdzenia, kogo możemy w niej spotkać o określonej porze, odświeżyć kontakty z osobami ze wspólnej imprezy czy kolonii dzięki sprawdzeniu kto był w danym miejscu. 
Poniżej dodatkowe dane, które możemy wpisać. Dzięki nim nasza lokalizacja wyświetli się np. konkretnej grupie osób w wieku 25-34 lat.Lokalizacje
Gdy klikniemy w "Lokalizacje użytkowników" naszym oczom ukazuje się lista lokalizacji, które dodali inni użytkownicy znaj.pl. Po kliknięciu w szczegóły widzimy nick użytkownika, zdjęcie, opis.I tutaj, jeżeli widzieliśmy na wakacjach jakąś fajną dziewczynę i bardzie chcielibyśmy się z nią skontaktować, sprawdzamy punty w miejscowości, w której spędzaliśmy np urlop. Jeżeli mamy szczęście i ta dziewczyna dodała lokalizację właśnie w terminie który nas interesuje, możemy się z nią skontaktować.

Spotted?
Czytając recenzję serwisu coś wam idea przypomina? Jeżeli popularne w Polsce ostatnimi czasy Spotted to macie rację. Dzięki serwisowi, jeżeli także dana osoba której szukamy wpisze gdzie i kiedy była to mamy duże prawdopodobieństow, że uda się nam ją zlokalizować i zaprosić na kawę. 

Bezpieczeństwo
Widać, że dla autorów ważne są kwestie prywatności i personalizowania lokalizacji. Każdy użytkownik może zadecydować na ile on i jego  lokalizacje będą widoczne dla innych. Takie rozwiązanie umożliwia zalogowanym osobom gromadzenie się w mniejszych, prywatnych grupach.

Czego brakuje?
Serwis jest ciekawym przedsięwzięciem. Jedyne co teraz mu brakuje to masy krytycznej użytkowników, którzy będą z niego często korzystać, dodawać lokalizacje i szukać innych. Więc zapraszam Was do tego.

Jeżeli zainteresował Was opis serwisu zapraszam do obejrzenia video pokazującego dokładnie do jakich celów można go wykorzystać:Logowanie do serwisu, dzięki Facebook Connect, jest bardzo łatwe, więc po kliknięciu w jeden przycisk jesteśmy zalogowali. 

Zapraszam Was do przetestowania serwisu znaj.pl, wejścia na stronę i sprawdzenia, czy czasem ktoś Was nie szuka:)

Powodzenia!