środa, 22 maja 2013

Prowadź darmowe rozmowy telefoniczne ze znajomymi z Facebooka

Kilka tygodni temu usługa darmowych połączeń głosowych była wprowadzona na urządzenia iOS a od kilku dni dostępna jest także na Androida. Dzięki niej możemy zadzwonić do znajomego, który jest obecnie aktywny na Facebooku.


Aby wykonać połączenie należy wejść do aplikacji Messenger, z prawej strony kliknąć na listę aktywnych znajomych, wybrać znajomego i gdy otworzy się nam okienko czatu kliknąć w górnym prawym rogu na "i".Po kliknięciu pojawia się nam opcja "Zadzwoń za darmo". Gdy jesteśmy w zasięgu WiFi nie płacimy za połączenie nic, gdy jesteśmy gdzieś na zewnątrz to gdy odbierzemy połączenie będzie pobierało nam dane z pakietu internetowego (niedużo)

Po kilku testach mogę stwierdzić że połączenia nie są może jakieś idealne (słychać pogłos, nieraz urywa wyrazy, słychać metaliczny dźwięk) ale dla osób, które chcą sobie porozmawiać ze znajomym za darmo (jeżeli nie mają oczywiście darmowych rozmów w Play;)) to dobra opcja.

Jeżeli Facebook ulepszy jakość połączeń to Facebook Messenger będzie mógł powalczyć z innymi tego typu usługami (Viber, Skype)