czwartek, 4 kwietnia 2013

Facebook wprowadza nakładkę na telefony z Androidem - Facebook Home

Ponad 640 mln użytkowników Facebooka korzysta z serwisu także za pomocą urządzeń mobilnych. Mark Zuckerberg zastanawiał się, jak można ułatwić użytkownikom to korzystanie. Na dzisiejszej konferencji zaproponował Facebook Home, nakładkę na Androida, która zmienia interfejs w "społecznościowego smartfona".Po uruchomieniu telefonu będziemy mieli ekran główny, "coverfeed" na którym będą wyświetlane wszystkie informacje jakie publikują nasi znajomi z Facebooka. Z tego poziomu będzie można komunikować się ze znajomymi - komentować, lajkować informacje od znajomych.Nakładka jest w pełni dotykowa - dotykając ikonki zdjęcia profilowego umieszczonej na dole i przesuwając:
- w górę - otworzymy listę aplikacji lub będziemy mogli napisać post na Facebooku,
- w prawo - wracamy do Facebooka czy innej aplikacji, którą ostatnio używaliśmy
- w lewo - otworzymy Messengera lub możemy zacząć rozmawiać ze znajomymi

Zdjęcia będą pokazywały się na całym ekranie, lajkujemy je po dwukrotnym stuknięciu w nie.W Facebook Home nie musimy używać tylko facebookowych aplikacji - dzięki App Launcher pokaże się nam lista aplikacji, które mamy zainstalowane na smartfonie i które możemy dodać do ekranu.Facebook wprowadził także "Chat Heads" - ikonki, które pokażą się nam na wierzchu, gdy znajomy napisze do nas wiadomość a my robimy w tym momencie coś innego (używamy innej aplikacji, gramy w grę). 
Możemy od razu podejrzeć co napisał, kliknąć w miniaturkę i odpowiedzieć na wiadomość bez wychodzenia z uruchomionej aktualnie aplikacji.Facebook Home będzie dostępny dla wybranych urządzeń już 12 kwietnia. Jeżeli mamy najnowszą wersję aplikacji Facebook czy Messenger otrzymamy komunikat, że możemy pobrać je z Google Play. Na początku będzie dostępny na Galaxy S III, S 4, HTC One, One X+ i Note II.Każdego miesiąca Facebook będzie wypuszczał aktualizacje, które umożliwią zainstalowanie Facebook Home na kolejnych urządzeniach.

Gdy uruchomimy aplikację, możeby wybrać, żeby uruchomić ją raz, lub już cały czas z niej korzystać. 

Za kilka miesięcy Facebook Home będzie dostępny także na tablety z Androidem.Dodatkowo na konferencji poinformowano o współpracy z HTC - HTC First będzie pierwszym telefonem, który będzie miał w sobie Facebook Home. Dostępny będzie w sieci AT&T ZA 99 dolarów.Ciekawe co na to Google czy np Samsung, który sam wydaje telefony ze swoimi nakładkami. Czy użytkownicy masowo będą przełączać się na Facebook Home i czy będą chcieli telefon z tak głęboką integracją z Facebookiem?

Chętnie uruchomię sobie Facebook Home na moim Samsung Galaxy S3 jak tylko będzie dostępny na mojego Salaxy S3 i napiszę Wam jak działa.

A oto oficjalna reklama Facebook HomeOpis Facebook Home możecie znaleźć także tutaj