piątek, 29 marca 2013

Unpublished posts mogą być wyświetlane na news feedzie

"Unpublished posts" znane także jako "dark post" to możliwość napisania i wypromowania postu, który nie opublikuje się na Naszej Stronie, nie będzie widoczny w news feedzie przez naszych fanów. Reklama tego postu będzie widoczna tylko dla wybranej grupy celowej.Dzięki opcji Unpublished posts możemy promować informację, która będzie adekwatna tylko do wybranej grupy naszych fanów i np nie "zdenerwuje" innych. Reklama Unpublished posts wcześniej była możliwa tylko po prawej stronie serwisu a od kilku dni można jątakze publikować w news feedzie.

Przykładowo firma, która jest producentem sprzętu sportowego do piłki nożnej, koszykówki i tenisa może stworzyć reklamę nowych butów do gry w piłkę nożną i ta reklama pokaże się TYLKO osobom zainteresowanym piłką nożną. 

Facebook umożliwiał dotychczas targetowanie postów po płci, wieku, lokalizacji ale nie po zainteresowaniach.Strategiczny partner reklamowy Facebook AdParlor testował tę opcję reklamy dla swojego klienta (jeden z większych sklepów e-commerce) i zauważył lepszą wydajność i niższe ceny reklam Unpublished posts w kampanii w której celem było wypełnienie formularza i zapisanie się na newsletter.

Źródło