piątek, 8 marca 2013

Facebook wprowadza nowy wygląd Newsfeedu. Koniec z nieładem!

W czwartek po godzinie 19 rozpoczęła się konferencja, na której Facebook miał zapoznać nas ze zmianami, jakie wprowadzać będzie do wyglądu swojego Newsfeedu.
To, co pokazał miło mnie zaskoczyło – nowy wygląd będzie bardziej skupiał się na treściach publikowanych przez naszych znajomych, osoby, które obserwujemy.


Co ważne nowy wygląd Newsfeedu będzie taki sam w wersji na desktop jak i na mobile (tablet, smartfon). Jak dokładnie będą wyglądały zmiany?

Na początku trzeba przyznać, że to, co widać to wielkie podobieństwo do… Google + ;)

- Treści, które publikują nasi znajomi są większe, wyraźniejsze, lepiej zorganizowane. Zdjęcia będą bardziej widoczne, dodawane linki będą miały większą miniaturkę oraz opis, meldowania naszych znajomych będą bardziej widoczne (nie tylko widoczny tekst „Łukasz zameldował się w Socializer” ale także miniaturka mapy, lokalizacji w której się zameldował)


- Gdy nasz znajomy będzie miał nowego znajomego to będziemy widzieć zdjęcie tego znajomego oraz jego coverphoto
- Gdy kilku z naszych znajomych podzieli się linkiem to będziemy widzieli np. jedno video a po lewej stronie awatary wszystkich znajomych, którzy się nim podzielili


- Na niektórych zdjęciach, treść, którą do nich dodamy będzie pojawiały się na grafice


- Będziemy mieli możliwość wyboru newsfeedów. Dzięki temu na naszej tablicy można będzie zobaczyć same zdjęcia, same wpisy naszych znajomych, wpisy osób, które obserwujemy itp.


- Reklamy będą bardziej widoczne, bardziej zachęcające do kliknięcia
- taki sam wygląd Newsfeedu na komputerze jak i na mobile (taka sama nawigacja, zakładki, kontakty)


Zobaczcie film, jak to będzie wyglądało. Kent łejt!!Jeżeli chcecie mieć nowy Newsfeed możecie się zapisać tutaj