wtorek, 29 stycznia 2013

Pomiar konwersji z reklam Facebooka

Pomiar konwersji na zewnętrznych stronach www jest przeznaczony dla klientów stawiających za cel kampanii konwersję (zakup, pozyskanie leadu, zapisanie się do newslettera). Podobnie jak rozwiązania oferowane przez firmy trzecie – Atlas, Doubleclick czy Google, pomiar konwersji na zewnętrznych stronach www pozwala na łatwe mierzenie ROI kampanii które pochodzi z reklam Facebooka.


Jednak Facebook dodatkowo oferuje wszystkim którzy używają tej formy pomiaru nową metodę automatycznej optymalizacji reklam– oCPM które pozwala na dostarczenie odsłon reklam do użytkowników którzy są bardziej skłonni do konwersji.
Czym pomiar Facebooka różni się od innych metod pomiaru? Więcej informacji i video tutorial poniżej:

Facebook uruchamia możliwość wygenerowania i implementacji pixela którym reklamodawcy będą mogli mierzyć konwersję które zachodzą na ich stronach www wprost z ich panelu reklamowego - view through i click through.

Dzięki dostarczeniu danych zwrotnych o konwersji do Facebooka, platforma może optymalizować kampanię pod kątem zwiększenia ilości konwersji. Klienci w beta testach osiągnęli niższy koszt konwersji nawet o 40% dzięki wykorzystaniu oCPM!
Z opcji można korzystać poprzez panel reklamowy, czy Power Editor i API.
Źródło 1