wtorek, 9 października 2012

Yelp nareszcie w Polsce!

Z wielu badań publikowanych w Sieci wynika, że jeżeli chcemy poznać opinie o danym produkcie, restauracji czy książce najbardziej ufamy opiniom naszych znajomych.


Od kilku dni na naszym rynku działa Yelp.com, serwis który ma 71 mln uu/miesiąc i w którym możemy oceniać np. restauracje, kluby i inne usługi z których korzystamy. Po uruchomieniu serwisu kilkunastu znajomych stworzyło tam swoje konta. Do tego, jak patrzyłem w ustawieniach aplikacji na Facebooku, korzysta ona z Open Graph - nasze wpisy będą się pokazywały w specjalnej sekcji na Profilu (tak jak wyniki działań endomondo). Co piszą twórcy aplikacji o wejściu na nasz rynek? Poniżej informacje:
"Co wiesz na temat swojego kraju?

Graniczy z siedmioma państwami? Ma dostęp do Morza Bałtyckiego na północy? Znajduje się tutaj jedyna pustynia w Europie Środkowej? Jest to miejsce z bogatą ofertą kulturalną i licznymi zabytkami, które każdego roku przyciągają miliony turystów?

Co mogłoby sprawić, aby Twój opis Polski stał się pełniejszy?

A gdybyśmy powiedzieli Ci, że od dzisiaj Yelp jest dostępny również w Polsce i, że udostępniamy Ci tym samym kulturalne, kulinarne, oraz rozrywkowe bogactwo społeczności Yelp, dzięki której dowiesz się, co ten kraj ma najlepszego do zaoferowania?

Tak, wiedzieliśmy, że to ci się spodoba!

Od teraz będziesz mógł znaleźć, sprawdzić oraz napisać recenzję wybranej usługi w Polsce i udostępnić ją swoim znajomym.

W momencie wprowadzenia na rynek, Yelp skoncentruje swoje siły wokół budowania społeczności w  dwóch miastach: w Warszawie - gospodarczej, politycznej i biznesowej stolicy kraju, a także w Krakowie - historycznym centrum, w którym znajduje się zachwycające Stare Miasto, dawna dzielnica żydowska, a obecnie zagęszczenie najmodniejszych klubów - Kazimierz oraz Wawel.  Choć każde z tych miast ma swój unikalny klimat, to w obu z nich będziesz mógł(ogła) znaleźć najlepsze miejsce serwujące np. solidne porcje sycących kotletów schabowych. Tylko pamiętaj, żeby zamówić do nich buraczki na lepsze trawienie.

W Polsce, będącej ojczyzną sławnego kompozytora Fryderyka Chopina, produkowana jest również wódka Chopin, wielokrotnie nagradzany, luksusowy rodzaj alkoholu, który powinien skosztować każdy odwiedzający Polskę. Jeśli nie jesteś wielbicielem mocnych trunków, możesz przenieść się do zamierzchłych czasów i skosztować rozgrzewającego miodu pitnego idealnego na nadchodzące zimowe miesiące - Na zdrowie!

Oprócz wyszukiwania najlepszych restauracji, polscy Yelpersi będa też mogli recenzować inne usługi, takie jak butiki, muzea czy  ośrodki spa.

Oznacza to, że  każdy będzie  mógł  poznać wszystko to, co najlepsze oraz pomóc innym unikać miejsc, które nie są warte polecenia.

Wejdź na Yelp.pl i nie zapomnij ściągnąć aplikacji mobilnej Yelp, aby mieć bezpośredni dostęp do tego, co najlepsze w Polsce.

Właściciele firm dodatkowo będą mieli możliwość skorzystania ze strony biz.yelp.pl,  na której za darmo można zarejestrować stronę firmową oraz utworzyć swój profil.

Witamy w Polsce!"

Źródło