czwartek, 11 października 2012

Jesienne porządki na naszym koncie na Facebooku

Od kiedy macie swoje konto na Facebooku? Jeżeli macie od 1-3 lat to pewnie nazbierało się Wam wiele elementów, które mogą prowadzić do tego, że to, co pokazuje się nam na Tablicy nie jest do końca tym, co chcemy. Jak zrobić porządek, żeby pokazywały się nam najważniejsze, najbardziej interesujące rzecz?


Poniżej znajdziecie kilka pomysłów jak wyczyścić nasz feed:


Usuń aplikacje, których nie używasz.
Ostatnio po 2-3 miesiącach od użycia aplikacji opublikowało mi się na koncie (2 dni z rzędu) informacja o tym, że kiedyś brałem udział w konkursie. Warto usuwać po użyciu aplikacji lub po jakimś czasie aplikacje powiązane z naszym kontem.
Jak to zrobić? Klikamy w prawym górnym rogu "ustawienia konta" następnie "aplikacje" i przechodzimy do listy aplikacji, które kiedyś zaakceptowaliśmy. Usuwamy te, które nie są nam potrzebne.

Odlajkuj Strony, których nie chcesz obserwować.
Wiele razy klikaliśmy "Lubię to" przy reklamie nawet nie patrząc czy to, co pisze Strona nas interesuje i nieraz zastanawiamy się jak to się dzieje, że te informacje pokazują się na naszej Tablicy. Warto zrobić z tym porządek i je "odlubić".
Jak to zrobić? Najeżdżamy na Tablicy na wpis danej Strony, następnie na trójkącik z prawej strony wpisu, następnie "Ukryj" i "Cofnij znacznik "lubię to" dla Strony". Od tego momentu nie będzie się nam pokazywała na Tablicy żadna informacja związana z tą Stroną.

Zrób porządki z powiadomieniami
Kto z Was miał taką sytuację, że pracuje, pracuje, pracuje i nagle na Facebooku wyskakuje mu powiadomienie (1) i MUSI przeskoczyć na kartę z Facebookiem i sprawdzić co to. Najczęściej okazuje się, że to mało ważny komentarz w grupie w której uczestniczymy czy kolejny komentarz w dyskusji w której uczestniczyliśmy. Warto zrezygnować z tych powiadomień, żeby mieć większy spokój;)
Jak to zrobić? Klikamy na trójkącik w prawym górnym rogu Strony i następnie w "Ustawienia konta". Klikamy w "Powiadomienia" i przechodzimy do strony zarządzania powiadomieniami

Zmień ustawienia prywatności
Czy na pewno chcesz, żeby wszyscy znajomi widzieli to, co piszesz? Szef, znajomi z pracy i daleki wujo z Ameryku? Na pewno nie. Ustal to, co chcesz pokazać osobom, które przyjąłeś do grona znajomych. Kliknij w prawy górny róg Strony, następnie "Ustawienia prywatności" i ustal to, co chcesz pokazywać, komu włączając i wyłączając opcje tych 6 polach:


Jeżeli nie chcesz oglądać wpisów niektórych znajomych...
To bardzo łatwo możesz włączyć tą opcję - gdy zobaczymy na Tablicy wpis znajomego to najeżdżamy na jego imię i nazwisko. Następnie kierujemy kursor na nazwę grupy do której przyporządkowaliśmy znajomego i odklikujemy "Pokazuj na Tablicy". Dzięki temu nadal jesteśmy znajomymi tej osoby ale nie będziemy widzieli na naszej Tablicy co ona pisze.

Pogrupuj znajomych
Jeżeli masz kilkuset znajomych i nie używasz grup to na Twojej Tablicy może być niezły bałagan;) Tak jak pisałem już wyżej, warto pogrupować sobie znajomych na takich, którym chcemy pokazywać wszystkie nasze aktywności i takich, którym nie chcemy.
Jak to zrobić? Jeżeli dodaliśmy osobę do znajomych możemy od razu przyporządkować go do stworzonych automatycznie przez Facebooka grup (bliscy znajomi, rejon Warszawy, Uniwersytet itp) lub stworzyć swoje grupy (dalsi znajomi, branżowi itp). Dzięki temu, ze pogrupujemy znajomych możemy później w opcjach prywatności ustawić tak, że wybrane grupy znajomych nie będą otrzymywać powiadomień o naszych działaniach na serwisie. Ważne, gdy mamy wśród znajomych szefa;)


Ukryj Ticker
Ticker pojawia się samoczynnie z prawej strony naszego konta gdy mocno udzielamy się na Facebooku. Co kilka sekund pokazuje się w nim to, co piszą nasi znajomi i Strony, które polubiliśmy. Jeżeli podczas przeglądania Facebooka chcemy mieć spokój to warto go wyłączyć.
Jak to zrobić? Najeżdżamy na prawy górny róg Tickera i klikamy "Ukryj".

Wyłącz powiadomienia przy Wydarzeniach
Gdy weźmiemy udział w jakimś wydarzeniu, za każdym razem, gdy ktoś doda komentarz, polubi wpis, dostaniemy powiadomienie. Nie jest to nam pewnie potrzebne, więc warto wyłączyć w wydarzeniu powiadomienia.
Jak to zrobić? Wchodzimy na stronę wydarzenia i w prawym górnym rogu klikamy korbkę i następnie "Wyłącz powiadomienia".

Podsumowanie
Mam nadzieje, że gdy skorzystacie choć z 2-3 porad Wasze konto Facebookowe będzie "czystsze" i nie będziecie się zastanawiać skąd na mojej Tablicy wpis tego znajomego lub nie będziecie się odciągać od pracy żeby zobaczyć powiadomienie o komentarzu znajomego do wydarzenia w którym bierzesz udział.

Źródło