sobota, 22 września 2012

Jak dodać Ofertę na Facebooku?

W piątek Facebook wprowadził wreszcie Oferty dla Stron. Są one dostępne dla wszystkich Stron, które mają więcej niż 400 lubiących. Pierwsza Oferta jest darmowa a za kolejną trzeba zapłacić.


Tak naprawdę nie płacimy Facebookowi za Ofertę ale za jej promocję wśród swoich fanów - Facebook chce, żeby oferta była widoczna dla jak największej ilości osób lubiących naszą Stronę.
Jak dodać Ofertę na swojej Stronie na Facebooku?

Klikamy na naszej Stronie "Oferta, wydarzenie", następnie wybieramy miejsce, gdzie będzie ona aktywna - online, online i w sklepie, tylko w sklepie.


Wybierając "Tylko w sklepach" musimy dodać małą grafikę związaną z promocją, ofertą, następnie dodajemy tekst (do 90 znaków) i wybieramy okres działania (bez limitu, 100.000, 10.000, 1,000 lub niestandardowa liczba - ilość wpisujemy sami).
Można także wprowadzić kod kreskowy przyporządkowany tej Ofercie oraz Warunki (Regulamin) - kilka zdań na czym polega Oferta, jak otrzymać promocję, bonus.


Wybierając opcję "W sklepach i online" trzeba podać adres strony na której będzie dostępna Oferta. Dodatkowo można dodać kod, który będzie potrzebny przy realizowaniu Oferty.
Następnie pojawia się taki sam ekran w którym wypełniamy: obrazek, treść, warunki.


Wybierając "Tylko online" trzeba podać adres strony na której będzie dostępna Oferta i następnie pojawia się sam ekran w którym wypełniamy: obrazek, treść, warunki.


Na Tablicy pokazują się już reklamy wybranych Ofert - ja widziałem Ofertę Pumy:


Powstały od razu także Strony agregujące Oferty. Możemy na nich znaleźć aktywne i już wyczerpane Oferty, które firmy opublikowały na Facebooku.

A co dobrego firmy oferowały w pierwszych godzinach działania Ofert?
- zniżka na szkolenie
- zniżki na buty
- % zniżki na usługi w wybranych sklepach
- darmowe wysyłki przy zakupach online

Niestety widać już nieprawdziwe Oferty - te same, które kiedyś były mocno promowane przez tworzenie farm fanów. Uważajmy więc gdzie klikamy i jakie dane udostępniamy.

Adresy Strony Oferta 1 i Oferta 2