piątek, 28 września 2012

Facebook wszedł w social gifting

Wczoraj pisałem o tym, że Facebook kupił jakiśczas temu firmę zajmującą się social gitfingiem i prawdopodobnie będzie udostępniał użytkownikom możliwość zakupu i wysyłania prezentów swoim użytkownikom.


Rano zauważyłem, że właśnie wczoraj Facebook wprowadził taką opcję. Więcej dowiecie się po odwiedzeniu Strony na temat social gifting oraz po przejrzeniu filmiku

Jak będzie działała usługa? Jeżeli nasz znajomy na Facebooku ma właśnie urodziny, imieniny, wydarzyło się coś szczególnego w jego życiu lub ogólnie, chcemy mu coś podarować będziemy mogli wysłać mu prezent.

Jeżeli ktoś ma urodziny, pokaże się nam komunikat "Wyślij prezent", a jeżeli będziemy chcieli wysłać prezent z innej okazji to w miejscu wpisywania postów pokaże się kolejna zakładka "Prezenty". Po kliknięciu pokaże się nam lista prezentów i ich cena.

Możemy wybrać prezent i wysłać go do znajomego. Płacimy od razu lub później, gdy znajomy zaakceptuje prezent. Przechodzimy do płatności, płacimy i prezent jest znajomemu wysyłany.

Ciekawe jak funkcja będzie sprawowała się w Polsce - jakie prezenty będzie można kupić, ile będą kosztować, ile będzie kosztowała przesyłka, czy Polacy będą chętni do przesyłania na Facebooku prezentów i czy będą chętni dodawać adres do wysyłki.

Na razie Facebook Gifts "comming soon" więc musimy chwilkę poczekać na pierwsze wrażenia.