środa, 13 czerwca 2012

W USA Facebookowi spada!

Wcześniej czy później to musiało się wydarzyć – jak wynika z badań comScore i Wall Street Jurnal przyrost nowych użytkowników Facebooka w USA już nie jest tak szybki jak rok czy dwa lata temu.


W kwietniu 2012 roku ilość unikalnych użytkowników strony wzrosła do 158 mln – jest to o 5% więcej niż rok wcześniej ale to najmniejszy wzrost od 2008, kiedy to comScore zaczął monitorować Facebook. W kwietniu 2010 ten wzrost wnosił 89% a w 2011 roku 24%.
Czas spędzony na Facebooku także się zmniejszył. W kwietniu użytkownicy Facebooka spędzili na stronie ponad 6 h, 16% więcej niż rok temu ale to nadal mniej porównując z 23% wzrostem w 2011 roku i 57% wzrostem w 2010 roku.

Takich spadków można się było spodziewać - w krajach rozwiniętych bardzo duży % internautów ma już konta na Facebooku. Jednak analizując statystyki reszty świata, a zwłaszcza krajów rozwijających się pewnie byśmy zauważyli zgoła odmienny trend tzn. nowe konta nadal są "masowo" zakładane.

Facebook na pewno dostrzega ten mniejszy % wzrost użytkowników bo już pojawiły się pogłoski o tym, że serwis zastanawia się nad otwarciem go dla osób poniżej 13 roku życia. Ciekawe czy to przejdzie. Poczekamy zobaczymy:)